Türkiye U18 Yedili Ragbi Kadın Milli Takımı, Yedili Ragbi Kadınlar U18 Avrupa Trofesi kapsamında Gdansk’ta maçlara çıkacak. Yedi takımın katıldığı trofede millilerimiz, şampiyonluk için mücadele edecek.

Tarihinde ilk defa katıldığımız U18 Kadın Yedili Ragbi’de aralarında önemli isimler bulunuyor. Ev sahibi Polonya’nın yanı sıra Almanya ve İsveç takımları da trofenin iddialı isimleri arasında. Baltık ülkelerinden Letonya ve Litvanya’nın yanı sıra Macaristan da trofede katılan diğer isimlerden oluşuyor.

Bu trofenin milli takımımız için önemi büyük. Zira U18’de yer alan bir çok oyuncu, kariyerlerine büyüklerde de devam ediyor. Dolayısıyla gelecekteki rakiplerin tanıması açısında en büyük fırsat burada gerçekleşecek. Bu şampiyona için Almanya, İsveç ve Polonya favori olsa da millilerimiz eğer başarabilirse ilk dördün arasına girebilir.

Trofede ilk gün dört maç oynanacak. İlk olarak Polonya ile karşılaşacak olan millilerimiz, ardından Almanya, İsveç ve Macaristan ile kozlarını paylaşacak. Cumartesi günündeyse Letonya ve Litvanya maçını oynayacak.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir