Ragbi Avrupa Federasyonu tarafından tarihinde ilk defa düzenlenecek olan Plaj Ragbisi Avrupa Turu’nda perde, bu haftasonu Moldova’nın Kişinev kentinde açılıyor. 24-25 Temmuz tarihlerinde oynanacak olan mücadelede hem erkeklerde hem de kadınlarda millilerimiz, Kişinev’den iyi sonuçlarla Moskova’ya gitmenin hesaplarını yapıyorlar.

Söz konusu tura erkeklerden altı, kadınlarda ise yedi takım katılıyor. Bunlardan Letonya sadece kadınlarda yarışıyor. Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Moldova, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan takımları ise her iki kategoride de yer alıyor. Erkeklerde millilerimiz A Grubu’nda Moldova ve Romanya ile mücadele edecek. Kadınlarda ise millilerimiz, yine A Grubu’nda Moldova ile karşılaşıyor ama bu sefer Romanya’nın yerine Hırvatistan var.

Millilerimizin yarınki maç programı saat 12:00’de başlıyor. Söz konusu saatlerde kadın millilerimiz Hırvatistan ile mücadele edecek. Ardından saat 13:20’de erkek millilerimiz Romanya karşısına çıkacak. Türkiye, ev sahibi Moldova ile ilk maçını saat 16:00’da kadın millilerimiz vasıtasıyla verecek. Erkek millilerimizin Romanya randevusu ise saat 20:20.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir