2021 British & Irish Lions Tour To South Africa Castle Lager Lions Series First Test, Cape Town Stadium, Cape Town, South Africa 24/7/2021 South Africa vs British & Irish Lions British & Irish Lions' Stuart Hogg celebrates after the game with Owen Farrell and Conor Murray Mandatory Credit ©INPHO/Billy Stickland

British & Irish Lions’ın Güney Afrika ile yaptıkları ilk test serisinde Güney Afrika’yı 22-17 mağlup etti. İlk yarıda pek istediğini elde edemeyen British & Irish Lions, ikinci yarıda buldukları trylarla rakibi mağlup etmeyi başardı. Böylece British & Irish Lions, seride durumu 1-0’a getirdi.

Maçın ilk yarısında seyirciler, penaltıların savaşına tanık oldu. Bu konuda yedi penaltı atışı kullanılan maçta Handre Pollard dördünde isabet kaydetti. Dan Biggar ikisini kaçırınca devre 12-3 bitti. Maçın ikinci yarısında Luke Cowan-Dickie, maçtaki ilk tryını yaparak farkı azalttı. Bu trya Güney Afrika’nın tepkisi Faf de Klerk’ten geldi. Ancak Pollard, bu trydan sonra gelen ek sayıyı kaçırdı. Maçın ilerleyen dakikalarda Lions kontrolünü arttırdı ve rakibe baskı yapmaya başladı. Bu konuda Güney Afrika savunma yapmaya çalışsa da, yaptıkları hatalar Lions’a penaltı olarak geri döndü. Lions bu dört penaltıyı da sayıya çevirdi ve maçı koparmayı başardı. İkinci yarıda Lions’un kullandığı penaltılardan üçü Biggar’dan geldi. Sonuncu penaltıyı da Owen Farrell kaydetti.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir