British & Irish Lions ile Güney Afrika arasında oynanan test maçlarından ikincisi yarın oynanacak. Bu maçta British & Irish Lions testi kazanmak için sahada olacak. Güney Afrika ise umutlarını son maça taşımanın niyetinde.

Bu maç öncesinde Güney Afrika ile British & Irish Lions arasında açıklamalar bölümünde gerginlikler yaşandı. Özellikle Güney Afrika baş antrenörü Rassie Erasmus ile British & Irish Lions oyuncusu Mako Vunipola arasında çıkan tartışmalar ragbi dünyasında önemli bir yer tuttu. Dolayısıyla bu maçta her iki taraftan da sert oynaması bekleniliyor. Diğer yandan bir iki gündür Rassie Erasmus’un Nic White’a yönelik sert eleştiriler de bulunuyor.

Söz konusu maçta British & Irish Lions, Alun Wyn Jones önderliğinde maçı koparmaya çalışacak. 23 kişilik kadronun önemli bir kısmı Gallagher Premiership oyuncularından gelmesiyle de dikkat çekmekte. Takımda Conor Murray, Anthony Watson ve Robbie Henshaw gibi isimler dikkat çekiyor. Güney Afrika’da ise Cheslin Kolbe ve Siya Kolisi etkili isimler arasında.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir