Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda çeyrek final maçları, bugün sabah saatlerinde oynandı. Bu maçlarda Fiji, büyük bir sürprize imza atarak Avustralya’yı 14-12 mağlup etti. Yeni Zelanda’nın Rusya Olimpiyat Komitesi’ni 36-0 mağlup ettiği mücadelede Büyük Britanya ise ABD’yi 21-12 ile geçti. Fransa da Çin’i 24-10’luk skorla mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Dokuzunculuk Klasman Yarı Final’de Kanada, Brezilya karşısında tek kale maç yaptı. Maç boyunca etkili olan Kanada, Brezilya’yı 45-0’lık skorla mağlup etmeyi başardı. Diğer yandan Kenya, Japonya’yı 21-17 mağlup ederek Tokyo 2020’de ilk galibiyetini elde etti. Böylece Kenya, dokuzunculuk maçında Kanada’nın rakibi oldu.

Yarın, günün ilk seansında oynanacak olan madalya yarı final maçlarında Yeni Zelanda Fiji ile karşılaşırken, Büyük Britanya ise Fransa ile karşılaşacak. Beşincilik klasman yarı finallerinde ise Rusya Olimpiyat Komitesi Avustralya ile mücadele ederken, ABD ise Çin karşısına çıkacak. Onbirincilik maçında Brezilya ile Japonya, dokuzunculuk maçında ise Kanada ile Kenya kozlarını paylaşacak.

İlk seans maçları 03:00-06:00 saatleri arasında gerçekleşecek. İlk saatte son dört sıra belli olacak. 04:00’de beşincilik klasman yarı final maçları yapılacağı ilk seansta, madalya yarı finalleri 05:00’te başlayacak. İkindi seansında ise 10:30-12:30 saatleri arasında oynanacak. Söz konusu seansta ise ilk sekiz sıra belli olacak. O seans da trtspor.com.tr adresi kesintisiz yayınlanacak. TRT Spor Yıldız kanalında ise eğer vakit bulunabilirse izleyicilerle buluşacak.

Fotoğraf: Mike Lee – KLC fotos for World Rugby

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir