SYDNEY, AUSTRALIA - MAY 23: Tom Trbojevic of the Sea Eagles is tackled during the round eleven NRL match between the Parramatta Eels and Manly Sea Eagles at Bankwest Stadium on May 23, 2021 in Sydney, Australia. (Photo by Speed Media/Icon Sportswire)

National Rugby League’de mücadele eden 16 takımın CEO’ları, bugün yaptıkları ortak basın açıklamasında bu sonbaharda yapılması planlanan 2021 Ragbi Lig Dünya Kupası’nın bir yıl ertelenmesini talep etti. CEO’lar, buna gerekçe olarak da pandemi şartlarını gösterdi.

Hali hazırda geçtiğimiz hafta ARLC ve NZRL, yaptıkları açıklamada Ragbi Lig Dünya Kupası’ndan çekildiklerini duyurmuşlardı. Kendileri, Birleşik Krallık’ta yaşanan COVID-19 vakalarından endişe duyduklarını ve sporcu sağlığının en önce geldiğini belirtmişlerdi. Ragbi Lig Dünya Kupası yönetimi, önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda bu durumla ilgili son kararını vermeye hazırlanıyor. Bu kararla birlikte Ragbi Lig Dünya Kupası’nın geleceği belli olacak.

Diğer yandan RLWC 2021 CEO’su John Dutton, basına verdiği demeçte Avustralya ve Yeni Zelanda Yerlileri’nin çekilen takımların yerine dahil edilmesi konusunda görüşmeler yaptıklarını doğruladı. Ancak Dünya Kupası’nın zamanında yapılması ihtimalinin %50 olduğunu kaydetti.

Fotoğraf: Speed Media/Icon Sportswire

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir