National Rugby League’de 20. hafta maçlarının akıbeti belli oldu. Buna göre bugün oynanması gereken maçlar yarın oynanacak. Yarın oynanması planlanan maçlar ise Pazartesi günü yapılacak. Maç saatlerinde ise bazı değişiklikler yapıldı.

Yarın oynanacak olan maçlar içerisinde ilk olarak Newcastle Knights – Canberra Raiders maçı oynanacak. Söz konusu maç TSİ 06:50’de başlayacak. Ardından TSİ 09:05’te Melbourne Storm – Penrith Panthers maçı yapılacak. Son olarak saat 11:25’te St. George Illawarra Dragons – South Sydney Rabbitohs maçı yapılacak.

Pazartesi gününde ise iki maç bulunuyor. İlk olarak saat 11:00’de Canterbury Bankstown Bulldogs – Gold Coast Titans maçı yapılacak. Sonrasında saat 13:05’te Cronulla Sharks – Manly Sea Eagles maçı yapılacak. Yarın ve Pazartesi günü oynanacak olan tüm maçlar Suncorp Stadyumu’nda yapılacak.

Diğer yandan NRL, Seviye 4+’yı faaliyete geçirdi. Buna göre maçlar tek statta oynanacak. Oyuncuların günlük olarak PCR testine tabii olacağı bu önlemlerde maçların oynanmadığı anlarda herkes maske takacak. Diğer yandan statta daha az personel görev yapacak. Bu sayede COVID-19 vakalarının azaltılması amaçlanılıyor.

Söz konusu karar, Queensland eyaletinin COVID-19 pandemisi nedeniyle karantinaya geçmesinin ardından geldi. Queensland eyalet yönetimi, bu karantina kararını kendi eyaletinde altı toplum içi vakası görülmesinin ardından almışlardı. Eyalet yönetimi aldıkları karantina kararları nedeniyle maçlar seyircisiz oynanacak.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir