2021 British & Irish Lions Tour To South Africa Castle Lager Lions Series Second Test, Cape Town Stadium, Cape Town, South Africa 31/7/2021 South Africa vs British & Irish Lions South Africa Director of Rugby Rassie Erasmus with Captain Siya Kolisi Mandatory Credit ©INPHO/Billy Stickland

British & Irish Lions ile Güney Afrika arasında oynanan serinin ikinci maçında Güney Afrika, sahadan 27-9’luk galibiyetle ayrıldı. Böylece Güney Afrika, seride durumunu 1-1’e getirdi. Söz konusu testi kazanan taraf, önümüzdeki hafta oynanacak maçla belli olacak.

Söz konusu mücadelenin ilk yarısında taraflar birbirlerine penaltı atışlarıyla geçmeye çalıştı. Oldukça sert geçen ve iki sarı kartın çıktığı bu yarıda Handre Pollard, üç penaltıdan birini kaçırdı. British & Irish Lions da bütün penaltıları kaydederek ilk yarıyı lider kapattı. Bu atışlar Dan Biggar’dan geldi.

Maçın ikinci yarısında ise Güney Afrika’nın dominasyonuna sahne oldu. İlk olarak Makazole Mapimpi’nin tryıyla öne geçen Güney Afrika, ardından da Lukhanyo Am’ın tryıyla farkı açmayı başardı. Pollard, ilk ek sayı atışını kaçırsa da ilk olarak ikinci ek sayı atışında isabet buldu. Ardından da kritik üç penaltıyı kaydederek rakibin fişini çekmeyi başardı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir