Tokyo 2020’de kadınlar yedili ragbide madalyalar sahiplerini buldu. Buna göre finalde Yeni Zelanda’ya 26-12 mağlup olan Fransa gümüş madalya alırken, Yeni Zelanda da altın madalya elde etti. Büyük Britanya’yı zorlu geçen mücadelenin sonunda 21-12 mağlup eden Fiji ise bronz madalya elde etti. Rio 2016’ya göre karşılaştığımızda sadece Yeni Zelanda iki kez üst üste madalya çıkarttı. Diğer takımlar ise yedili ragbide ilk defa kürsüde yer aldı.

YENİ ZELANDA 26-12 FRANSA

Söz konusu mücadelede Fransa’nın umudu, 2018 Yedili Ragbi Dünya Kupası’nın rövanşını almaktı. Ancak Fransa’nın beklemediği şeyler vardı. O da Yeni Zelanda’nın Fransa savunmasının zaaflarını bilmesiydi. İlk yarıda Yeni Zelanda hızlı başladı. Fransa ilk başta cevap verse de Yeni Zelanda ilk yarıda iki try daha kaydetmeyi başardı. Maçın ikinci yarısında Fransa, bulduğu try ile farkı azaltmaya çalıştı. Ancak Yeni Zelanda’nın tryı gecikmedi.

FİJİ 21-12 BÜYÜK BRİTANYA

Söz konusu maçta Fiji, Büyük Britanya karşısında yine her zamanki oyunlarını sergilediler. Her ne kadar Büyük Britanya sonuna kadar maçı çevirmeye çalışsa da Fiji bu duruma izin vermedi. Diğer yandan ikinci yarıda bulduğu try sonrasında Fiji rahat nefes aldı. Maçın sonlarına doğru Büyük Britanya umutlansa da zamanları yetmedi.

GÜNÜN DİĞER MAÇLARI

Beşincilik mücadelesinde Avustralya ile ABD karşı karşıya geldi. Söz konusu maçta Avustralya baştan sona kadar üstün bir oyun sergilemeyi başardı. Her ne kadar ABD ikinci yarıda umutlansa da Avustralya’nın cevabı gecikmedi. Böylece Avustralya, maçı 17-7 almayı başardı. Yedincilik mücadelesinde ise Çin, Rusya Olimpiyat Komitesi karşısında sürpriz bir oyun sergiledi. Baştan sona önde götürdüğü maçta Çin, Rusya Olimpiyat Komitesi’ni 22-10’luk skorla mağlup etti.

Fotoğraf: Mike Lee – KLC fotos for World Rugby

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir