İdtanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası’nda basın toplantısı, bu sabah Kadıköy Kalamış’ta yapıldı. Bu toplantıda Ragbi Lig Derneği’nin yanı sıra Kadıköy Belediyesi’nden temsilciler katıldı.

Hali hazırda yaşanan pandemiden dolayı bir yıl ertelenen turnuvada bu yıl geri dönmenin mutluluğunu paylaştı. Bu yıl altı ülkeden takım geldiği söyleyen RLD yönetimi, 27 takımın katıldığı turnuvayı yapmaktan gurur duyduğunu kaydetti.

Diğer yandan RLD yönetimi, son günlerde meydana gelen yangınlardan dolayı oluşan acıyı paylaştıklarıni belirtti. Ayrıca RLD, 31 Mart günü vefat eden gazeteci Muzaffer Batumlu’ya Allah’tan rahmet dilerken, Spor Meydanı Sitesi’ne de başsağlığı diledi.

Ragbi Lig Derneği, yaptıkları açıklamada iki yeni gelişmeyi daha duyurdu. Buna göre 2022 yılında Avrupa Plaj Ragbi Lig Şampiyonası’nın Türkiye’de düzenleneceğini duyurdu. Bu şampiyonanın yeri henüz belli olmamakla birlikte bir sonraki İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası’nda iyi performans gösteren Türk oyunculardan milli takımı oluşturacaklarını belirtti.

Onüçlü ragbide ise Çayırova Rhinos’un bu ay başlayacakları yeni sezonda katılacaklarının müjdesini verdi. Ayrıca 2019 sezonunda RLD Ragbi Lig Kupası’nda yer alan İzmir Zaferi de bu yıl onüçlü ragbi sezonunda yer alacaklar arasında olduğunu belirttiler.

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir