İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası, bu sabah oynanacak maçlarla başlıyor. Toplamda 80 maçın oynanacağı bu turnuvada takımlar, erkeklerde ve kadınlarda şampiyonluk için mücadele edecekler. Dün akşam yapıldığı kura çekiminde grupların belli olmasının ardından takımların kimlerle karşılaşacakları belli oldu. Dilerseniz grupları yakından bir tanıyalım:

KADINLAR GRUBU

Gruptaki isimlere baktığımızda Ankara Phrygians ve Kadıköy Bulls yine şampiyonluk için iddialı isimler konumunda. Aqua Rugby Warriors’un rekabete girmesi beklenirken Pax Team ise bu iddialı isimleri geçmeye çalışacak. Yabancı takımlara geldiğimizde Kızılyıldız takımının gelişimi merakla bekleniliyor. YouTab Girl’de ise İran takımı, ilk defa girdiği mücadeleden zaferle ayrılmanın derdinde.

ERKEKLER A GRUBU

Söz konusu grupta son şampiyon Lycans, şampiyonluğunu korumak için bu gruptan mücadelelere başlayacak. Bu grupta Sardar RC ile de rekabete girecek olan Lycans, bu sayede Lübnan’a moral vermeye çalışacak. Diğer yandan bu grupta bir de Eskişehir derbisi var. Aqua Rugby Warriors ile Eskişehir RSK, gruptan çıkabilmek için birbirleriyle mücadele edecekler. Bosphorus Wolves ise daha öncesinde elde ettiklerin başarılardan daha iyisine ulaşmaya çalışacak. Sardar RC ise ilk defa katıldıkları turnuvada üst sıralarını hedefleyen isimler arasında.

ERKEKLER B GRUBU

Kulüp tarihinin ilk turnuvalarına çıkacak olan İstanbul Dragons, üç yabancı takımla mücadele edecek. Birleşik Krallık İstanbul Konsolosluğu’ndan oyuncuların yer aldığı British Lions’un yanı sıra Sırbistan’dan Tatini Lavovi ve Karadağ’dan Arsenal Tivat takımının yer aldığı B Grubu’nda İstanbul Dragons, grupta adlarını duyurmaya çalışacak. Diğer takımlar içerisinde Tatini Lavovi ve British Lions en etkili isimler arasında. Arsenal Tivat ise turnuvanın zayıf takımları arasında gösterilmekte.

ERKEKLER C GRUBU

Türk takımları için ölüm grubunu nitelendirecek grupta Ankara Phrygians, İzmir Zaferi ve Pink Beaches iddialı konumda. Gruplardan ilk iki sırayı alan takımların kupa çeyrek finaline çıkacağı ilk günde bu üç takımın birbirleriyle olan mücadelesi nefeslerini kesecek. Bosphorus Wolf Cubs da kendi kadrosunda rakiplerin arasına girmeye çalışacak. Yeni takımlardan Çayırova Rhinos ise kendi hünerlerini rakiplerin karşısında sergileyecek. Kocaeli’nden gelen ikinci takım olan Çayırova Rhinos’un neler yapacakları merakla bekleniliyor.

ERKEKLER D GRUBU

Söz konusu grupta Bilgi Badgers’ın iki takımı da (Bilgi Badgers ve The Smurfs) kozlarını paylaşacak. Bulgaristan’dan Lokomotiv Sofia’nın da katıldığı bu grupta Kadıköy Bulls da grupların favorileri arasında yer almakta. Bilgi Badgers takımlarından birinin kupa çeyrek finaline çıkıp çıkmayacağı merak konusu. Ancak Lokomotiv Sofia’nın gruplardan çıkmak için herşeyi yapması bekleniliyor.

İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası’nda ilk gün maçları 09:00-19:45 saatleri arasında yapılacak. Bu maçların ardından erkeklerde kupa ve levha çeyrek finalistleri belli olacak. Kadınlarda ise ilk üç maçlarını bugün oynayacaklar.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir