The Rugby Championship’te ilk hafta, bugün oynanan iki maçla geride kaldı. Bu maçların ilkinde Yeni Zelanda, Avustralya’yı 57-22 mağlup etti. Böylece serinin bitimine bir maç kala Bledisloe Kupası’nın sahibi oldu. Güney Afrika ise Arjantin’i 32-12 mağlup ederek test maçlarındaki galibiyet sayısını üç maça çıkardı.

YENİ ZELANDA 57-22 AVUSTRALYA

Embed from Getty Images

Söz konusu maçta 1986 yılından bu yana Eden Park’ta maç kazanamayan Avustralya için yine kabus dolu günler yaşandı. Yeni Zelanda’nın toplamda yedi try kaydettiği maçta kendileri sadece üç try kaydetti. Bu maç esnasında Codie Taylor iki try yaparken, bir try kaydeden Ardie Savea ise 42. dakikada sarı kart gördü. Ancak bu sarı kart sonrasında Avustralya şans bulsa da fazla kullanamadı. Diğer yandan skor konusundaki etkisizlik ve savunma konusundaki kayıplar da Avustralya’nın başına dert açtı. Bu sayede Yeni Zelanda güle oynaya galibiyet almayı başardı.

GÜNEY AFRİKA 32-12 ARJANTİN

Embed from Getty Images

Bu maçla ilgili olarak söylenecek tek şey, Güney Afrika taraftarlarının maç sonunda 2019 Ragbi Dünya Kupası’nı hatırlaması. Hatırlanacağı üzere o kupanın finalinde İngiltere’yi yine 32-12’lik skorla mağlup etmeyi başarmışlardı. Bu maça gelindiğinde Arjantin karşısında baya hazırlıklı geldiler. Bu konuda hızlı davranan Güney Afrika, ilk yarıda iki tryı ard arda bulmayı başardı. Arjantin penaltılarla farkı kapatmaya çalışsa da Güney Afrika bu konuda fazla geçit vermedi.

 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir