İngiltere Süper Ligi’nde 20. hafta maçları, bu hafta oynanan beş maçla tamamlandı. Warrington Wolves – Catalans Dragons maçı COVID-19 nedeniyle iptal edilmişti. Ancak diğer maçlar planlandığı gibi oynandı.

Bu maçların arasında iki tane olay öne çıkıyor. Bunlardan birisi Rob Burrow’un stada gelmesiydi. Diğeri ise Leigh Centurions’un Salford Red Devils karşısında aldıkları sezonun ilk galibiyetiydi. Diğer yandan Wigan Warriors ile St. Helens arasında oynanan ezeli rekabetin bir sayfası da bu hafta yaşandı.

Rob Burrow, hatırlanacağı üzere kronik bir rahatsızlıktan kurtulmak için uzun zamandır mücadele halindeydi. Bu uğurda Kevin Sinfield yedi günde yedi maraton koşarken, bu konuda önemli bir bağış kampanyası ortaya çıkardı. Bu konuda önemli isimler katılmıştı. BBC de Yılın Sporcusu ödüllerinde bir dalda adaylık verilmişti.

Leeds Rhinos, Huddersfield Giants karşısında üstünlük kurmaya çalışsa da rakibin atış konusundaki sıkıntıları onlara büyük avantaj verdi. Üç tryın sonrasında gelen ek sayı atışlarını iyi değerlendiren Leeds Rhinos, Huddersfield Giants’ı 18-12 mağlup etti. Castleford Tigers ise Wakefield Trinity karşısında zorlansa da rakibin farkı daha fazla kapatmasına engel oldu. Böylece 23-18’lik skorla galip geldi.

İngiltere Süper Ligi’nde St. Helens, deplasmanda Wigan Warriors karşısında net bir oyun sergiledi. Rakibe fazla şans tanımayan St. Helens, maçı 22-2’lik skorla kazanmayı başardı. Ayrıca Hull derbisi de dün oynandı. Bu maçta büyük rekabete sahne olurken, Hull FC ise ezeli rakibi Hull KR’ı 23-22’lik skorla yendi. Hull KR, farkı bir ara altı sayıya çıkardı. Ancak Hull FC geri dönmeyi başardı.

Leigh Centurions ise şu ana kadar oynadıkları 16 maçta galibiyet yüzünü görememişti. Ancak Salford Red Devils karşısında varlarını yoklarını oynadılar. İlk yarıyı önde kapatmayı başaran Leigh Centurions, her ne kadar rakipten ataklar görse de cevap vermesini bildi. 32-22’lik skorla galip gelen Leigh Centurions, böylece ligde bu sezonun ilk galibiyetini almış oldu.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir