Fransa Top 14’te 2021-22 sezonu, bugün oynanacak beş maçla başlıyor. Ragbi birliğinin dört büyük liginden birisi olan Top 14’te takımlar, Fransa Stadı’na gitmenin yollarını arayacak.

Söz konusu sezonun ilk haftasında Biarritz, yedi yıllık aranın ardından çıktığı Top 14’te tutunmak için ilk maça çıkacak. 2006 Top 14 şampiyonu ekip, ilk olarak Bordeaux karşısında sezonunu açmaya çalışacak. Söz konusu maç, aynı zamanda sezonun ilk maçı olacak. Diğer yandan kısa bir süreliğine Pro D2’de takılan Perpignan da Brive karşısına yeniden Top 14 maçına çıkacaklar.

Sezonun ilk haftası, aynı zamanda iki önemli maça sahne olacak. Bunların ilkinde iki Paris ekibi, bugün TSİ 19:15’te birbirleriyle karşılaşacak. Söz konusu maçta Racing 92 oyuncusu Ali Öz, bu maçta ilk 15’te yer alacak. Diğer önemli maçta ise geçtiğimiz sezonu finalistleri olan La Rochelle ve Toulouse, yarın saat 22:00’de karşı karşıya gelecek. Bu iki ekip hem Şampiyonlar Kupası’nda, hem de Top 14 finalinde karşı karşıya gelmişlerdi. Ancak her iki maçta da Toulouse’un galibiyetiyle sonuçlanmıştı.

Bu sezonda Toulouse ve Clermont Auvergne takımları, her zamanki görkemli halleriyle rakiplerini selamlamakta. Onlara karşı uzun zamandır yoluna taş koymaya çalışan La Rochelle ve Lyon takımları da bu sefer bir adım ilerisine gitmeye çalışacaklar. Diğer yandan Top 14 denilince akla gelen isimlerden Stade Français, Castres ve Toulon takımları, bu sefer çıktıkları kötü gidişatı durdurmak için sahneye çıkacaklar.

İŞTE BU HAFTANIN PROGRAMI:

4 Eylül Cumartesi
15:00 Biarritz – Bordeaux
17:05 Brive – Perpignan | Castres – Pau
19:15 Stade Français – Racing 92
22:00 Toulon – Montpellier

5 Eylül Pazar
18:45 Lyon – Clermont Auvergne
22:00 La Rochelle – Toulouse

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir