EPCR tarafından düzenlenen Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası’nda 2021-22 sezonu maç takvimi belli oldu. Buna göre gruplarda ilk hafta Northampton Saints – Racing 92 maçı da bulunuyor. Avrupa Ragbi Challenge Kupası’nda ise 15 takım, üç gruba ayrılmış durumda. Söz konusu grupta takımlar, birbirleriyle içeride ve dışarıda iki maç yapacak.

Şampiyonlar Kupası’nda grup aşamasının ikinci haftasında Toulouse – Wasps maçının yanı sıra, Munster – Castres ve Glasgow Warriors – Exeter Chiefs maçları oynanacak. Üçüncü ve dördüncü haftada ise ilk iki maçın rövanşı olacak. İkinci hafta maçlarının rövanşı üçüncü haftada, ilk hafta maçlarının rövanşı ise dördüncü haftada olacak.

Diğer yandan Avrupa Ragbi Challenge Kupası’nda maç takvimi de belli oldu. Buna göre grup aşaması, Şampiyonlar Kupası’nda grup aşaması haftalarının yanı sıra, Son 16 turunun ilk maç haftasına denk gelecek. Şampiyonlar Kupası Son 16 turunun rövanş karşılaşmalarının olduğu günlerde ise Challenge Kupası’nda son 16 maçları oynanacak. Çeyrek final, yarı final ve final maçlarının takvimleri ise Şampiyonlar Kupası ile aynı olacak.

Avrupa Ragbi Challenge Kupası’nda bazı önemli takımlar yer almakta. Bir zamanlar Şampiyonlar Kupası’nda mutlu sona ulaşan Toulon ve Saracens’in yanı sıra, bir zamanlar Top 14’te fırtınalar esen Perpignan ve Biarritz takımları da bu ligde olacak. Ayrıca Pro14 Gökkuşağı Kupası sahibi Benetton da yine bu kupada yer alıyor.

İŞTE AVRUPA RAGBİ CHALLENGE KUPASI’NIN GRUPLARI:

A GRUBU B GRUBU C GRUBU
Toulon Dragons London Irish
Newcastle Falcons Lyon Edinburgh
Zebre Gloucester Brive
Worcester Warriors Benetton Pau
Biarritz Perpignan Saracens

Challenge Kupası grup aşamasının ilk haftasında Saracens – Edinburgh ve Zebre – Biarritz maçları dikkat çekiyor. Benetton’un ilk maçı ikinci haftada Gloucester deplasmanında olacağı Challenge Kupası’nda üçüncü haftanın en dikkat çeken maçı ise Perpignan – Lyon gözüküyor. Dördüncü haftada Toulon ile Newcastle Falcons karşı karşıya gelecek. Grup aşamasının son haftasında ise Biarritz – Toulon maçı dikkat çekmekte.

Fotoğraf: EPCR

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir