Bu haftasonu Moskova’da düzenlenecek olan Avrupa Plaj Ragbi Turu finalleriyle ilgili detaylar belli oldu. Buna göre erkeklerde ve kadınlarda sekiz takım yer alacak.

Bu takımlar içerisinde erkeklerde Gürcistan ve İtalya ilk defa Moskova’da yer alıyor. Kadınlarda ise İspanya takımı ilk defa turda yer alacak. Diğer takımlar ise daha öncesinde Kişinev’de yerlerini almışlardı. Hatırlanacağı üzere Kişinev ayağında Rusya ve Moldova, her iki kategoride ilk üçte tamamlamıştı. Erkeklerde Hırvatistan podyumun zirvesinde yer alırken, kadınlarda ise Romanya ikinci olmuştu.

Moskova’daki finallerde millilerimiz erkeklerde A Grubu’nda, kadınlarda ise B Grubu’nda mücadele edecek. Erkeklerde gruplardaki rakiplerimiz Rusya, Romanya ve Gürcistan olacak. Kadınlarda ise Romanya’nın yanı sıra Moldova ve Bulgaristan takımları gruplardaki rakibimiz durumda.

Bu Cumartesi günü oynanacak olan grup maçlarında millilerimizin programı saat 11:00’de başlıyor. Söz konusu saatte kadınlarda millilerimiz, Romanya ile karşılaşacak. Ardından saat 13:00’te bu sefer erkek millilerimiz Romanya’yla mücadele edek. Kadın millilerimizin ikinci maçı saat 14:40’ta Moldova ile olacak. Saat 16:40’ta ise erkek millilerimiz, ev sahibi Rusya ile karşılaşacak. O maçın hemen ardından kadın millilerimiz, gruptaki son maçını Bulgaristan ile oynayacak. Erkek millilerimizin son maçı ise saat 19:00’da Gürcistan ile olacak.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir