Moskova’da düzenlenen Avrupa Plaj Ragbi Turu finallerinde ilk gün maçları geride kaldı. Bu maçlarda Türkiye, erkeklerde herhangi bir galibiyet alamadı. Ancak kadınlarda bir galibiyetle grubu ikinci tamamlamayı başardı.

Erkeklerde millilerimiz, ilk olarak Romanya’ya son dakikalarda buldukları try nedeniyle 7-6 mağlup oldu. Ardından yine galibiyete ulaşmaya çalışmaya karşı Rusya’ya 5-4’lük skorla kaybetti. Son olarak ise Gürcistan karşısında bir ara baya bocaladı. Bir ara fark beş trya çıkan maçta Türkiye farkı azaltmaya çalıştı. Ancak sonuç alamadı ve Gürcistan’a 8-5 mağlup oldu.

Kadınlarda ise Türkiye, yine son dakika tryı sonrasında Romanya’ya 6-5 mağlup oldu. Daha sonrasında ise Moldova karşısında etkili performans gösterdi ve 8-5’lik skorla galip geldi. Son olarak Bulgaristan karşısında beraberlik tryını bulsa da hakem geçerli saymadı. Başka girişimler sonuçsuz kalınca Rusya’ya 5-4 mağlup oldu.

Finallerin ikinci gününde millilerimiz, erkeklerde İtalya ile, kadınlarda ise Letonya ile çeyrek final maçlarını oynayacak. Millilerimiz bu maçlarda galip gelirlerse erkeklerde Romanya – Hırvatistan maçının galibiyle oynayacak. Kadınlarda ise Rusya – Bulgaristan maçının galibiyle yarı final maçı yapacak. Kadınlarda oynanacak olan Letonya maçı TSİ 10:20’de başlayacak. Erkeklerde ise İtalya maçı TSİ 12:00’de oynanacak.

Fotoğraf: Rugby Europe

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir