Avrupa Plaj Ragbi Turu Moskova Finalleri’nde ikinci ve son gün maçları bugün oynandı. Bu maçlarda millilerimiz, çeyrek finalde hezimete uğradılar. Yarı finalde rakiplerden galibiyet alamayan millilerimiz, yedincilik maçlarında galibiyet alarak teselli buldular.

Erkeklerde İtalya karşısında pek fazla varlık gösteremedi. 10 dakikada toplamda 11 try yiyen erkek plaj millilerimiz, attıkları bir try ile teselli buldular. Beşincilik Klasman Yarı Final’de Hırvatistan ile karşılaşan millilerimiz, bu sefer daha mücadeleci olsalar da 6-4’lük skorla mağlup olmaktan kurtulamadı. Son olarak yedincilik maçında Bulgaristan ile karşılaştı. Bu maçta millilerimiz zorlansa da 5-4’lük skorla galip geldi.

Kadınlarda ise ilk olarak Letonya karşısında 7-1’lik skorla farklı mağlup oldu. Beşincilik Klasman Yarı Finali’nde millilerimiz, maçı koparmak için baya uğraşsa da bu konuda bir sonuç alamadı. Normal sürenin ardından hakeme yapılan itirazda ise millilerimiz sonuç alamadı. Maçı 5-4’lük skorla Bulgaristan’a mağlup olmuştu. Yedincilik maçında ise Hırvatistan karşısında ise bütün hırslarını çıkarmayı başardı. Rakip ceza alanına yedi try gönderen millilerimiz, sadece bir try yediler.

Fotoğraf: Rugby Europe

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir