Fotoğraf: ©INPHO/Craig Watson

BKT Birleşik Ragbi Şampiyonası’nda normal sezonun bitimine bir hafta kala maçlar kaldığı yerden devam etti. Bu maçlarda Leinster ve Glasgow Warriors’un mağlup olduğu haftada, Munster haftayı galibiyetle kapatarak normal sezon liderliğine yükseldi. Vodacom Bulls’un Benetton karşısında kıran kırana mücadeleye girmesinin ardından önemli bir galibiyet alırken, Ulster ise Leinster karşısında önemli bir galibiyet alarak kendini Play-Off hattına attı.

İŞTE GEÇEN HAFTA OYNANAN MAÇLARDAN ALINAN SONUÇLAR:

  • Zebre Parma 18-32 Scarlets
  • Edinburgh 26-29 Munster
  • Vodacom Bulls 56-35 Benetton
  • Ospreys 26-13 Dragons
  • Emirates Lions 44-21 Glasgow Warriors
  • Connacht 12-16 DHL Stormers
  • Sharks 14-36 Cardiff
  • Ulster 23-21 Leinster

Birleşik Ragbi Şampiyonası’nda son haftaya girildiğinde iki ayrı mücadele görülmekte. Bunlardan ilki Munster, Vodacom Bulls, Leinster ve Glasgow Warriors’un oluşturduğu normal sezon liderliği mücadelesi. Bu dört takım normal sezon liderliği için mücadele etmekte. Diğer yandan özellikle Ulster, Edinburgh, Benetton ve Emirates Lions’un oluşturduğu Play-Off grubu. Bu dört takım, özellikle ilk sekize girmek için mücadele ediyor.

Normal sezonun son haftası önümüzdeki hafta oynanacak. Bu maçlarda özellikle Benetton – Edinburgh ve Munster – Ulster maçları dikkat çekiyor. Sharks – Vodacom Bulls’un yanı sıra Leinster – Connacht ve Glasgow Warriors – Zebre Parma liderlik mücadelesinde yer alan maçları kapsıyor. DHL Stormers – Emirates Lions maçı, Güney Afrika’da öne çıkan iki takımın birbirleriyle olan mücadelesiyle dikkat çekiyor.

Scarlets – Dragons ve Cardiff – Ospreys maçları ise Cardiff City Stadyumu’nda Galli taraftarlarına sezon kapanışı için keyifli anlar yaşatacak. Bu takımlar arasında Ospreys’in matematiksel olarak ilk sekiz hedefi var ama sekizinci sırayla arasında dört puan fark bulunan Ospreys’in işi mucizelere kalmış durumda.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir