Players of Saracens and Leicester Tigers walk out prior to the game

Gallagher Premiership’te 2023-24 sezonu, geçtiğimiz hafta oynanan maçlarla tamamlandı. Bu maçların ardından Northampton Saints, Bath, Sale Sharks ve Saracens takımları yarı finale adlarını yazdırdılar. Bristol Bears’ın yanı sıra Harlequins, Exeter Chiefs ve Leicester Tigers ise önümüzdeki sezon Investec Şampiyonlar Kupası’nda mücadele edecekler. Gloucester ve Newcastle Falcons ise elleri boş döndüler.

Bu takımlar içerisinde Newcastle Falcons için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Normal sezonda oynadıkları 18 maçın tamamında mağlubiyet alan Newcastle temsilcisi, sadece beş puan toplayarak son sırada tamamladı. Eğer düşme – çıkma uygulansaydı, kendisini RFU Championship’te görebilirdik. Diğer yandan Sale Sharks’ın üst üste aldıkları beş maçlık galibiyet serisine değinmek gerekiyor. Normalde 13 maçta yedi mağlubiyet alan köpek balıkları, bu sayede kendilerini ilk dörtte yer buldu.

Maçtaki mücadeleye bakıldığında büyük bir rekabet söz konusuydu. Birinci ile yedinci arasında sadece 10 puan fark bulunan sezonda ilk dörde girme yarışı sonuna kadar devam etti. Özellikle Sale Sharks’ın Saracens karşısında galibiyet elde etmesi Play-Off’ları önemli ölçüde etkiledi. Öyle ki Bristol Bears’ın Harlequins karşısında aldıkları ezici galibiyet onlara yeterli olmadı.

Gallagher Premiership’te Play-Off heyecanı önümüzdeki hafta yaşanacak. İlk olarak 31 Mayıs Cuma günü saat 21:45’te Northampton Saints – Saracens maçı oynanacak. Söz konusu maç Franklin’s Gardens’ta oynanacak. Ardından 1 Haziran Cumartesi günü 17:30’da Bath ile Sale Sharks takımları karşı karşıya gelecek. Söz konusu maç The Rec’te yapılacak.

Fotoğraf: Premiership Rugby

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir