Gallagher Premiership’te heyecan, bu hafta oynanan sekizinci hafta maçlarıyla devam etti. Bu maçlarda Sale Sharks, Bristol Bears’i 20-13 mağlup ederek rakibe uzun bir aranın ardından ilk mağlubiyetini tattırdı. Diğer yandan Northampton Saints’in çıkışı devam etti. Her ne kadar Wasps geri dönüş yapsa da 22-17’lik skorla mağlup olmaktan kurtulamadı. Harlequins ise özellikle ilk yarıdaki performansın ardından Bath’ı 28-15 mağlup etti.

Haftanın maçı şüphesiz London Irish – Gloucester maçıydı. Büyük çekişmeye sahne olan maçta London Irish, rakibi 32-26 mağlup etmeyi başardı. Böylece London Irish üst üste ikinci kez galip geldi. Leicester Tigers ise Worcester Warriors karşısında fazla zorlanmadı. İlk yarıda daha sert savunmayla karşılaşan Leicester Tigers ekibi, ikinci yarıda bulduğu trylarla 41-24 mağlup etti. Haftanın kapanış maçındaysa Newcastle Falcons ile Exeter Chiefs takımları karşı karşıya geldi. Her iki takım da sayı bulmaktan zorlanırken, bu harpten galip çıkan taraf 15-9’luk skorla Exeter Chiefs oldu.

Bu sonuçların ardından Bristol Bears 30 puanla liderliğini korudu. Onu iki puan geriden Exeter Chiefs ve üç puan geride Sale Sharks takip ediyor. Dördüncü sıradaki Harlequins ile dokuzuncu sıradaki Wasps arasında ise sadece üç puanlık fark bulunuyor. Son sırada ise sekiz maçta sadece bir galibiyet ile dokuz puanı bulunan Gloucester var.

Fotoğraf: Action Plus / Chris Roll – stock.adobe.com

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir