2021 Guinness Six Nations Championship Round 5, Aviva Stadium, Dublin 20/3/2021 Ireland vs England Ireland's CJ Stander celebrates with the Millennium trophy and the team after making his last appearance for Ireland Mandatory Credit ©INPHO/Dan Sheridan

Altı Ulus Şampiyonası’nda “Final Haftasonu”nun ikinci maçında İrlanda, İngiltere’yi 32-18 yenmeyi başardı. Böylece İrlanda 15 puanla şampiyonayı kapattı. İngiltere ise 10 puanla şampiyonayı beşinci sırada bitirdi.

Söz konusu şampiyonayla birlikte CJ Stander, milli takım kariyerini galibiyetle kapatmış oldu. Hatırlanacağı üzere kendisi, geçtiğimiz günlerde sezon sonunda emekli olacağını duyurmuştu. Diğer yandan İngiltere, uzun bir aranın ardından ilk defa Altı Ulus Şampiyonası’nı beşinci bitirmek zorunda kaldı. İngiltere, daha öncesinde bu durumunu 2018 yılında yaşamıştı.

Maçta Jack Conan ve Keith Earls, ilk yarıda İrlanda’ya try kazandıran isimler oldular. Earls, line-out’tan başlayan atakta kanattan iyi değerlendirdi ve takıma ilk tryını kazandırdı. Conan ise İngiltere 22’sinde topu kazandırdıktan sonra tryını almayı başardı. İngiltere’nin tryları ise İrlanda’nın sert faullerinin ardından geldi. Bunların ilkinde Ben Youngs’un tryından önce Bundee Aki, Billy Vunipola’ya tehlikeli tackle yaptığı için kırmızı kart gördü. Bir diğerinde ise Jonny May’in tryından önce Conor Murray sarı kart gördü.

Diğer yandan İngiltere’nin disiplin konusunda yaşadığı zorluklar ve yaptıkları hatalar, Jonathan Sexton’ın trylarıyla sonuçlandı. Bu konuda altı penaltı kazanan Sexton, bunların tamamını sayıya çevirdi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir