Fransa Top 14’te heyecan, bugün oynanacak olan final maçıyla sona erecek. Saat 21:45’te başlayacak olan mücadelede La Rochelle ile Toulouse takımları karşı karşıya gelecek.

Söz konusu mücadele, bu yıl oynanan Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası finalinin rövanşı niteliğini taşıyor. Hatırlanacağı üzere bu iki takım, Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası’nda karşılaşmışlardı. Bu maçta Toulouse 22-17’lik skorla galip gelerek beşinci Şampiyonlar Kupası şampiyonluğuna ulaştı.

Bu mücadelede La Rochelle, tıpkı Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası’nda da olduğu gibi kulüp tarihinde ilk defa Top 14’te final oynayacak. Toulouse’la oynadıkları Şampiyonlar Kupası maçında edindikleri tecrübeyle bu sefer tarihinde ilk şampiyonluğa ulaşmayı hedefliyorlar. Ancak uzun yıllardır bu ligin gediklisi olan Toulouse’un bu konuda La Rochelle takımına şampiyonluğu vermeye niyetli görünmüyor. Son şampiyonluğu ünvanını korumaya çalışacak olan Toulouse, aynı zamanda Stade Français ile olan şampiyonluk farkını yediye çıkarmanın peşinde.

Bu maçta Toulouse’un kadrosunda bir çok önemli isim bulunuyor. Yılın Avrupalı Ragbi Oyuncusu ödülünün sahibi Antoine Dupont, bu maçta da Toulouse’un en etkili silahlardan birisi konumunda. Thomas Ramos’un yanı sıra Julien Marchand ve Cheslin Kolbe’nin takıma katkıları da maçta Toulouse’un güvendikleri isimler arasında. La Rochelle ise Ihaia West’in sayılarının yanı sıra Gregory Aldritt ve Will Skelton’un neler yapacağı merakla bekleniliyor.

Fotoğraf: EPCR

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir