2021 British & Irish Lions Tour To South Africa The Vodafone Lions 1888 Cup, BT Murrayfield Stadium, Edinburgh, Scotland 26/6/2021 British & Irish Lions vs Japan The Lions celebrate winning the 1888 cup Mandatory Credit ©INPHO/Dan Sheridan

British & Irish Lions, 2021 turunun ilk maçında Japonya ile karşılaştı. BT Murrayfield stadında oynadıkları mücadelede British & Irish Lions, Japonya’yı 28-10 mağlup etti. Böylece British & Irish Lions, tura galibiyetle başlamış oldu.

Maçta Lions formasını ilk defa giyenler trylardaki önemli isimler oldular. İlk olarak Josh Adams’ın tryıyla öne geçen kırmızı beyazlılar, ardından da Duhan van der Merwe’nin tryıyla farkı daha da açtı. Robbie Henshaw’ın ilk yarının son tryını kaydederken, ikinci yarının başında Tadhg Beirne ikinci yarının başında tryını buldu. Bu tryların içerisinde sadece Robbie Henshaw, daha öncesinde Lions formasını giymişti. Geride kalan oyuncuların tamamı ilk maçlarını burada oynadılar. Dan Biggar ise tüm ek sayı atışlarında isabet buldu.

Japonya’da ise ilk sayılarını Kazuki Himeno’nun tryı ve Yu Tamura’nın ek sayısıyla aldılar. Maçın son dakikalarına doğru Tamura’nın penaltısıyla umutlarını arttıran Japonya baskıyı arttırdı. Ancak bu konuda British & Irish Lions savunmasını aşamadılar. Böylece maç, bu skorla sona erdi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir