Gallagher Premiership Final, Twickenham Stadium, London, England 26/6/2021 Exeter Chiefs vs Harlequins Harlequins celebrate winning Mandatory Credit ©INPHO/Andrew Fosker

Gallagher Premiership’te şampiyon, finalde Exeter Chiefs’ı 40-38 mağlup eden Harlequins oldu. Böylece Harlequins, Gallagher Premiership’te dokuz yıl aranın ardından yeniden şampiyonluk yaşadı. Exeter Chiefs ise üst üste katıldığı altı final maçından beşinci mağlubiyetini aldı.

Söz konusu maçta trylar havada uçuştu. İlk yarıda biri penaltı tryı olmak üzere beş try gören seyirciler, ikinci yarıda da altı tryı izleme şansı buldu. Söz konusu maçta kader, Exeter Chiefs’ın ilk yarıda yaptığı hatadan geldi. Söz konusu hatayla birlikte Harlequins penaltı tryını kazandı. Kendileri, bunun getirisini fazlasıyla yaşadı. Joe Simmonds’un ek sayı ve penaltı atışlarını iyi değerlendirmesi de Exeter Chiefs’a şampiyonluk için yeterli olmadı.

Bu maçta Exeter Chiefs’ın tryları Jonny Gray, Alec Hepburn, Sam Simmonds, Ollie Devoto ve Stuart Hogg kaydetti. Harlequins’te Louis Lynagh iki try yaparak şampiyonluk yolunda önemli bir katkı sundu. Diğer trylar ise Wilco Louw, Alex Dombrandt ve Andre Esterhuizen’den geldi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir