Top14 Rugby Final, Stade de France, Paris, France 25/6/2021 Toulouse vs La Rochelle Toulouse celebrate winning Mandatory Credit ©INPHO/Dave Winter

Fransa Top 14’te 2020-21 sezonunun şampiyonu belli oldu. Buna göre finalde La Rochelle’i 18-8 mağlup eden Toulouse şampiyon olarak tamamladı. Böylece kendileri Top 14’te 21. şampiyonluğa ulaşırken, sezonu çifte kupayla tamamladı. La Rochelle ise rövanş fırsatını tanımadı.

Söz konusu bu maç, aslında La Rochelle’nin tongaya yeniden düşmelerinin kurbanı oldu. Rakibin baskılarını çözemeden boyun eğen La Rochelle, rakibe dört penaltı verdi. Thomas Ramos da bu dört penaltıyı sayıya çevirdi. Diğer yandan Toulouse, bir maçta iki drop golü kaydederek ragbi tarihinde görülmesi zor bir olaya imza attı. İlk olarak Thomas Ramos, ardından da Cheslin Kolbe, ilk yarıda rakibe büyük zarar verdi.

La Rochelle ise ikinci yarının başlarında Ihaia West’in bulduğu penaltıyla ilk sayılarına ulaştı. Maçın sonlarına doğru da Dany Mouangue’nin kaydettiği try ile umutlansa da daha fazlasına zamanları yetmedi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir