Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları’nda kadınlar yedili ragbide yarı final maçları bu gece oynandı. Bu maçlarda Yeni Zelanda, Fiji karşısında zorlansa da 22-17’lik skorla mağlup etmeyi başardı. Fransa ise zorlu geçen mücadelenin sonunda Büyük Britanya’yı 26-19 mağlup etti.

YENİ ZELANDA 22-17 FİJİ

Yeni Zelanda, Fiji karşısında oldukça sıkıntı yaşadı. İkinci yarıda hatalarını düzeltmeye çalışan Yeni Zelanda, yine de ek sayılar konusunda zorlandı. Maç sonunda 17-17 berabere kalınca uzatmalara geçildi. Uzatmalarda Yeni Zelanda, try yaparak altın sayıya ulaştı. Böylece finale çıkmayı başardı.

BÜYÜK BRİTANYA 19-26 FRANSA

Fransa ise Büyük Britanya karşısında iyi başladı. Anne-Cecile Ciofani ve Seraphine Okemba’nın trylarıyla öne geçen Fransa, Jasmine Joyce’dan try yeseler de Coralie Bertrand’ın tryı sonrası fark yeniden eskiye döndü. Jasmine Joyce’un tryıyla Büyük Britanya, ilk yarıyı dokuz sayı geride kapattı. İkinci yarının başlarında Ciofani ikinci tryını kaydetti. Hannah Smith’in tryıyla Büyük Britanya farkı yeniden azalttı. Ancak beraberlik için yaptıkları çabalar sonuçsuz kaldı. Böylece Fransa, finalde Yeni Zelanda’nın rakibi oldu.

GÜNÜN DİĞER MAÇLARI

Beşincilik Klasman Yarı Finalleri’nde ABD, Çin karşısında bütün olimpiyat stresini attı. Baştan sona iyi oynayan ABD, özellikle de Çin’in sarı kart görmesi sonrası rahatladı. Böylece ABD, 33-14’lük skorla mağlup etti. Avustralya ise Rusya Olimpiyat Komitesi karşısında rahat bir iş çıkardı. Fazla zorluk yaşamayan Avustralya, maçı 35-7 kazanarak beşincilik maçında ABD’nin rakibi oldu.

Dokuzunculuk maçında Kanada, Kenya’yı 24-10’luk skorla geçmeyi başardı. Grup aşamasını kötü geçiren Kanada, böylece dokuzunculukla teselli buldu. Onbirincilik maçını kazanan takım ise 21-12’lik skorla ev sahibi Japonya’yı geçen Brezilya oldu.

Fotoğraf: Mike Lee – KLC fotos for World Rugby

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir